Základy IT bezpečnosti pre firmy – čo nájdete v našej e-knižke?

  • 21.04.2017
  • 5 min. čtení

Pripravili sme pre vás 24 strán nabitých cennými informáciami. Tie sa týkajú IT bezpečnosti každej firmy, ktorá podniká v online prostredí a narába s citlivými údajmi.

E-knižka Základy IT bezpečnosti pre firmy by nemala chýbať žiadnemu majiteľovi alebo správcovi e-shopu, webstránky alebo spoločnosti, ktorá svoje služby ponúka aj na internete. Okrem toho v nej nájdu zaujímavé informácie aj programátori a bezpečnostní technici, ktorí sa starajú o bezpečnosť IT projektov, či všetci, ktorí pracujú s citlivými dátami na internete.

Prečo by ste si mali prečítať e-knižku o IT bezpečnosti?

Publikácia, ktorú sme pre vás pripravili, prináša pohľad na základné prvky IT bezpečnosti a ponúka zhrnutie tých najdôležitejších bodov, ktorým by ste pri zabezpečovaní vašich služieb mali venovať.

Základy hackovania a bezpečnosti

Okrem popisu základných prvkov online systému, ktoré ovplyvňujú vašu bezpečnosť, nájdete v e-knižke aj vysvetlenie základných pojmov spojených s hackovaním a IT bezpečnosťou ako takou. Ozrejmíme vám pojmy ako hacker a hackovanie, pričom vám vysvetlíme aj rozdiel medzi dobrými (bielymi) hackermi, sivými hackermi a zlými (čiernymi) hackermi.

Kybernetické útoky sa týkajú aj vás!

Dozviete sa aj to, ako môžete zvýšiť ochranu svojho online produktu a ukážeme vám, že bezpečnosť sa týka aj vás. Prečítajte si o prípadoch napadnutia slovenských a českých firiem zlými hackermi, aby ste si vedeli predstaviť, aké reálne hrozby a zraniteľnosti na vás číhajú v kyberpriestore.

Vašu pozornosť si zaslúži aj prieskum o vnímaní IT bezpečnosti u nás. Zrealizovala ho pre Hacktrophy renomovaná agentúra 2muse na vzorke 75 lokálnych spoločností, ktoré svoje služby ponúkajú na internete. Jeho výsledky potvrdzujú to, že slovenské a české spoločnosti podceňujú IT bezpečnosť.

Práca s citlivými údajmi

Pokiaľ pracujete s osobnými údajmi akéhokoľvek druhu, tak vás zrejme zaujme článok, ktorý sme pripravili v spolupráci s advokátskou kanceláriou Krion. Vysvetlíme vám, ako musíte s citlivými dátami narábať, aké sankcie vám hrozia za únik takýchto informácií a ako sa zmení ochrana osobných údajov po 25. máji 2018, kedy na Slovensku vstúpia do platnosti nové európske smernice týkajúce sa spracovania a využitia osobných údajov.

Čo je bug bounty program a čo s ním má spoločné Hacktrophy?

Časť e-knižky ponúka aj pohľad na projekt Hacktrophy a jeho výhody. Dozviete sa, čo sú penetračné testy, bezpečnostné audity a bug bounty programy, aký je medzi nimi rozdiel, a prečo by si mala aj vaša firma vytvoriť vlastný bug bounty projekt. V samostatnom článku vám tiež napovieme, koľko by ste mali investovať do IT bezpečnosti, aby ste na nej v konečnom dôsledku ušetrili.

Tieto a mnohé ďalšie zaujímavé informácie z oblasti ochrany IT projektov nájdete v e-knižke Základy IT bezpečnosti pre firmy, ktorú získate zadarmo po zadaní vašej e-mailovej adresy do formuláru na homepagei alebo po registrácii u nás.

Newsletter

Novinky o IT bezpečnosti pre firmy

Chcete vaší firmu udržet bezpečnou? Přihlaste se k odběru našeho newslettera a dostávejte tipy a novinky ze světa online bezpečnosti.

Chci novinky